Tallinna Kunstigümnaasium on liitunud Rohelise kooli programmiga

2022. aasta sügisel astus Tallinna Kunstigümnaasium suure sammu jätkusuutlikkuse ja keskkonnasõbralikkuse poole kui liitusime Rohelise Kooli programmiga. Rohelise Kooli programm on rahvusvaheliselt tunnustatud algatus, mille eesmärgiks on siduda keskkonnakasvatus ja jätkusuutlik mõtlemine kooli igapäevaellu. Programm pakub raamistikku ja toetust koolidele, et integreerida keskkonnaharidust õppekavasse, edendada jätkusuutlikke tavasid ja tõsta teadlikkust keskkonnakaitsest.

Programmis osalemine tähendab, et korraldame erinevaid projekte ja tegevusi, alates prügi sorteerimisest ja kooli ümbruse rohelisemaks muutmisest kuni energiasäästu algatusteni. Kuid mitte ainult – jätkusuutliku mõtteviisi “pisikut” ja põhimõtteid saab edasi kanda kõige paremini ise eeskujuks olles ning lõimituna tavalistesse ainetundidesse.

Rohelise kooli programmist saab täpsemalt lugeda siit.

Meie eesmärgiks on, et kogu koolipere – õpilased, õpetajad, vanemad ja koolitöötajaid mõtleksid kaasa ja panustaksid, et muuta meie kool veelgi rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks. Üheskoos saame luua rohelisema, puhtama ja jätkusuutlikuma tuleviku nii meie koolile kui ka laiemale kogukonnale.

Hoidkem meie planeeti koos!

Rohelise kooli tiim